Citroen C3: Drążki dachowe

Citroen C3 –> Informacje praktyczne –> Drążki dachowe

Ze względów bezpieczeństwa i aby uniknąć uszkodzenia dachu, należy bezwzględnie używać poprzecznych drążków dachowych homologowanych dla Państwa samochodu.

Należy przestrzegać zaleceń dotyczących montażu i warunków użytkowania podanych w instrukcji dostarczonej z drążkami dachowymi.

Drążki dachowe


Aby zamontować drążki dachowe, należy używać wyłącznie czterech punktów mocowania znajdujących się na obramowaniu dachu. Punkty te są zasłonięte przez drzwi samochodu, gdy są one zamknięte.

Drążki dachowe


Mocowania drążków dachowych mają szpilkę, którą trzeba wprowadzić w otwór każdego z punktów mocowania.

Zalecenia

 • Ładunek należy rozłożyć równomiernie, unikając przeciążenia z jednej strony.
 • Najcięższe elementy ładunku umieścić jak najbliżej dachu.
 • Dobrze przymocować ładunek i w przypadku znacznych gabarytów właściwie go oznakować.
 • Samochód należy prowadzić płynnie z uwagi na zwiększoną wrażliwość na boczne podmuchy wiatru (stabilność pojazdu może ulec pogorszeniu).
 • Drążki dachowe należy zdjąć natychmiast po zakończeniu podróży.

Maksymalna wartość obciążenia rozłożonego na drążkach dachowych w przypadku ładunków o wysokości nieprzekraczającej 40 cm: 70 kg.

Ponieważ wartość ta może ulegać zmianie, prosimy sprawdzić, jakie maksymalne obciążenie podano w instrukcji dostarczonej z drążkami dachowymi.

Jeżeli wysokość ładunku przekracza 40 cm, należy dostosować prędkość jazdy do profilu drogi, tak aby nie uszkodzić drążków dachowych ani punktów mocowania na dachu.

Prosimy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju, aby przestrzegać zasad przewozu przedmiotów dłuższych niż pojazd.

  Wymiana pióra wycieraczki szyby

  Przed demontażem pióra wycieraczki przedniej szyby W ciągu minuty po wyłączeniu stacyjki włączyć przełącznik wycieracz ...

  Pokrywa silnika

  ...

  Categorie