Citroen C3: Definicje

System zapobiegający blokadzie kół (ABS) oraz elektroniczny rozdzielacz hamowania (REF)

System ten zwiększa stabilność i zwrotność samochodu w trakcie hamowania oraz przyczynia się do zwiększenia kontroli na zakrętach, w szczególności na złej lub śliskiej nawierzchni.

ABS uniemożliwia zablokowanie się kół w trakcie hamowania awaryjnego.

REF zapewnia równe hamowanie każdego koła.

System wspomagania hamowania awaryjnego (AFU)

W nagłych wypadkach system ten umożliwia jak najszybsze osiągnięcie optymalnej siły hamowania i tym samym zmniejsza drogę hamowania.

System włącza się w zależności od szybkości nacisku na pedał hamulca. Powoduje on zmniejszenie oporu pedału hamulca i zwiększenie skuteczności hamowania.

System zapobiegający poślizgowi kół (ASR)

System ASR optymalizuje napęd samochodu poprzez działanie na hamulce kół napędowych oraz silnik, tak by ograniczyć poślizg kół.

Umożliwia on również poprawienie stabilności kierunkowej w momencie przyspieszania.

Dynamiczna kontrola stabilności (CDS)

W przypadku różnicy między torem jazdy samochodu a torem żądanym przez kierowcę system CDS kontroluje poszczególne koła i automatycznie wyhamowuje jedno lub kilka kół oraz wpływa na silnik, tak by samochód powrócił na żądany tor jazdy w granicach praw fizyki.

    System elektronicznej kontroli stabilności (ESC)

    System elektronicznej kontroli stabilności (ESC: Electronic Stability Control) obejmuje następujące systemy: system zapobiegający blokadzie kół ...

    System zapobiegający blokadzie kół (ABS) i elektroniczny rozdzielacz hamowania (REF)

    Zapalenie się tej kontrolki na stałe sygnalizuje nieprawidłowe działanie systemu ABS. Hamulce w samochodzie działają jak klasyczny układ ...

    Categorie