Mercedes-Benz Klasa B: Wskazówki ogólne

Informacja

Z wyjątkiem kilku wersji krajowych pojazdy nie są wyposażone w koło dojazdowe. Koła dojazdowe są różne dla różnych pojazdów. W fachowym serwisie należy dowiedzieć się, jakie koła dojazdowe są dopuszczone do Państwa pojazdu.

Regularnie oraz każdorazowo przed rozpoczęciem dłuższej jazdy należy skontrolować również ciśnienie w kole dojazdowym i w razie potrzeby je dopasować. Obowiązuje wartość podana na kole ew. w rozdziale "Opony i koła"

Informacja

Podczas jazdy z zamontowanym dojazdowym kołem zapasowym układ ostrzegania o spadku ciśnienia lub układ kontroli ciśnienia w oponach może działać nieskutecznie. Układ ostrzegania o spadku ciśnienia/ układ kontroli ciśnienia w oponach należy ponownie uruchomić dopiero po wymianie uszkodzonego koła na nowe.

Pojazdy z układem kontroli ciśnienia w oponach: W przypadku zamontowanego koła dojazdowego układ może jeszcze przez kilka minut wyświetlać ciśnienie w oponie usuniętego koła. Wyświetlana wartość w związku z tym nie jest równoznaczna z wartością aktualnego ciśnienia w kole dojazdowym.

Zapasowe koło dojazdowe można również zamontować w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów. Należy przestrzegać podanych na kole dojazdowym informacji dotyczących ograniczonego czasu użytkowania oraz dopuszczalnej prędkości.

Opony należy wymienić najpóźniej po sześciu latach eksploatacji, niezależnie od ich zużycia. Dotyczy to również koła zapasowego.

    Ważne zasady bezpieczeństwa

    OSTRZEŻENIE Wymiary obręczy i opony oraz typ opony koła dojazdowego lub zapasowego i zmienianego koła mogą być różne. Po mon ...

    Wyjmowanie koła dojazdowego

    Pojazdy z dojazdowym kołem zapasowym typu "Minispare" (przykład) Koło dojazdowe "Minispare" jest umieszczone w torbie 1 w przestrzeni baga& ...

    Categorie